Domů / Novinky / Tři největší svářečské projekty
Kategorie
Výrobci
AUTORIZOVANÝ SERVIS

Tři největší svářečské projekty

Tři největší svářečské projekty - METAWELD    Tři největší svářečské projekty v historii. Největší loď světa společnosti Maersk Line, transaljašský ropovod a legendární Empire State Building. Přečtěte si více!

Svářeči a fandové kovu, pojďte s námi objevit 3 největší svařovací projekty novodobé historie.

  1. The Emma MAERSK Ship

Ještě před půl stoletím byly ocelové lodě stavěny pomocí nýtů. Horké kovové kolíky, které byly tvárné, byly umístěny do otvorů spojující dvě kovové desky. Tento způsob stavby se však ukázal jako nespolehlivý a měl své limity. Ke stavbě velkých lodí bylo zapotřebí využít jinou metodu a tou se stalo svařování.

V roce 2006 společnost  Company postavila největší loď světa svařením 24 obrovských kovových trupových bloků. Masivní plavající konstrukce je dlouhá 1 302 stop, což znamená, že na její palubě mohou být umístěny 3 fotbalová hřiště. Kdyby se přidaly všechny sváry k sobě, vytvořily by řadu 3 míle dlouhou.

 Ship-project

  1. Trans-aljašský ropovod

Přes 800 km dlouhý plynovod napříč Aljaškou byl označen jako nereálný projekt, který ale přesto musí být proveden. Díky ropné krizi v roce 1973 americká vláda zakázala vrty v ropném poli Prudhoe Bay. Ropa ze severu Aljašky musela být transportována přes celou zemi až na jih. Doslova armáda svářečů se potýkala s teplotami mrazu a nebezpečným terénem. Probouzeli se do -30°C obklopeni zamrzlou divočinou. Nakonec ale uspěli. Pevná struktura aljašského ropovodu vydržela i jedno z největších amerických zemětřesení.

Pipeline-project (1)
 

  1. Empire State Building

Během zhroucení americké ekonomiky se tisíce svářečů díky nedostatku zakázek ocitly ve velkém tísni. V USA se nikdo neodvažoval zahájit jakékoliv stavební projekty. Nikdo, kromě elitních amerických podnikatelů, kteří začali soutěžit o výstavbu největší budovy světa. Svářeči a dělníci se začali podílet na budování Empire State Building. Nejistá pracovní situace je nutila k neuvěřitelným výkonům a své úkoly plnili s extrémní rychlostí. Pracovní podmínky byly velmi nebezpečné. Kolemjdoucí mohli pozorovat svářeče ve výšce až 100 m, jak visí na ocelových blocích bez jakéhokoliv jištění. Zkušenosti a zručnost přispěli k tomu, že během stavby zahynuli pouze dva dělníci. Empire state building byl postaven do výše 443m (včetně antény) za pouhých 410 dní.


Empire-state-building-project
 

Volně přeloženo z: http://whatwhenwhy.net/3-worlds-biggest-welding-projects/