Domů / Novinky / Svařování trubičkovým drátem (MOG/FLUX svařování)
Kategorie
Výrobci
KONTAKT

AUTORIZOVANÝ SERVIS

Svařování trubičkovým drátem (MOG/FLUX svařování)

Svařování trubičkovým drátem (MOG/FLUX svařování)    Svařování trubičkovým drátem (Flux svařování), konkrétně metoda MOG (svařování trubičkovým drátem bez ochranného plynu) vám zachrání zadek mimo dílnu. Teď už jen vybrat správnou svářečku a přídavný materiál.

Velmi moderní metodou svařování se stala metoda FLUX, neboli metoda svařování trubičkovým drátem. Takový drát je naplněný rutilovou nebo bazickou náplní a v závislosti na typu náplně se pak dráty dělí na ty s vlastní ochranou a na ty, které potřebují ochranný plyn.

Zatímco náplň trubičkového drátu, který potřebuje ochranný plyn, je složena z látek, které zlepšují svařovací vlastnosti, zvyšují odstavovací výkon apod. Náplň druhého typu nahrazuje ochranný plyn, který se používá pro svařování MIG/MAG. Odpadá nám tedy nutnost manipulace s lahvemi, je možné svařovat venku mimo dílnu a díky typu odtavování drátu jsou svary úhlednější. V anglických zdrojích můžete tento typ svařování naleznout pod zkratkou MOG (metal no gas).

Pokud chcete využívat možnosti svařování trubičkovým drátem bez nutnosti ochranného plynu, sáhněte po MIG/MAG svářečce, která disponuje možností změny polarity (tzv. přepólováním). Buď na panelu svářečky najdete dva konektory + a -, nebo lze polaritu přepnout uvnitř stroje. Takovou možností disponuje například svářečka IWELD GORILLA Pocketmig Aluflux 205.

Co se týče svařovaných materiálů, lze trubičkovým drátem s vlastní ochranou svařovat běžné typy ocelí. Pro nerez či hliník se takové trubičkové dráty nevyrábí.
 

Výhody využití trubičkového drátu bez plynu

  • svařování venku mimo dílnu - všude kde by byla manipulaci s lahví obtížná nebo by hrozilo odfouknutí ochranného plynu
  • hlubší průvar - oceníte zejména při svařování pozinkovaných materiálů
  • úhlednost svarů - díky kruhovému odtavování drátu

Trubičkové dráty MOG Bohler
bohler_trubickovy_drat_mala_civka


Trubičkové dráty MOG Lincoln Electric
trubickovy-drat-mig-lincoln-innershield-nr-211-mp