Domů / Novinky / Spotovačky / Bodovací svářečky
Kategorie
Výrobci
AUTORIZOVANÝ SERVIS

Spotovačky / Bodovací svářečky

Svářecí technika - Spotovačky / Bodovací svářečky - svářečky, nabíječky autobaterií, spotovačky    Spotovačky/ bodovací svářečky GYS. Snadná a efektivní oprava karoserie dříve, než se stihnete spotit.

Spotovačky

Spotovačky neboli bodovací svářečky slouží především pro odporové bodové svařování. Kromě tepla vznikajícího díky svařovacímu proudu působí navíc přítlačná síla, a tak vzniká spoj. Uplatnění mají bodovačky zejména při svařování tenkých plechů (většinou do 3 mm, ale ani větší šířky nejsou výjimkou), a jsou tak nepostradatelným pomocníkem v karosářských dílnách a autoservisech. 

Kvalitní spotovací přístroje od francouzské firmy GYS můžete využít především pro rychlé a efektivní vyrovnávání promáčklin na karoseriích bez demontáže poškozených dílů. Je možné vyrovnávat i obtížně přístupná místa, která jsou zevnitř skoro nedosažitelná např. prohlubně od krup nebo kamínků, výrazné podélné promáčkliny na bocích karoserie, které by se na první pohled zdály jako neřešitelný problém. S využitím spotovaček se práce až 6 krát zrychlí a znásobí se počet úspěšne dokončených zakázek. Oceníte, že nemusíte demontovat dveře, zadní blatníky, prahy nebo střechu.

 

Práce se spotovačkou je velmi jednoduchá a rychlá:

  • pomocí spotovačky navaříte nýty, svorníky, vytahovací oka či další nástavce
  • díky můstkům a pákám lehce vytáhnete za tyto nástavce karoserii do původního stavu
  • navařené části jednoduše po ukončení práce odlomíte

 

A teď už Jak vybrat správně spotovačku.

Nejdůležitějším kritériem je samozřejmě výkon. Začneme se slabšími stroji, jejichž maximální proud se pohybuje okolo 2600A (230V). Jedná se o Gyspot 2600 a Gyspot 2700. Obě bodovačky mají manuální nastavení a jsou vhodné především pro opravy vrchní části karoserií (nikoliv podvozku). Cenově se zde pohybujeme okolo 10 000 Kč.

Na ně navazují silnější přístroje Gyspot 39.02 (230V) a Gyspot 39.04 (400V) s maximálním proudem 3800 A a synergickým nastavením parametrů. Výhodou je prodloužený napájecí kabel (4m), separátní kabel na pistoli a v ceně je již box se spotřebním materiálem. Vyšší výkon a lepší vybavení znamenají i nárůst ceny, zhruba na 16 000 Kč. Nicméně spotovačky jsou už vhodné i pro práce na podvozku vozidla.

Vylepšenou řadou je sada GYSPOT PRO (opět 3800A), která v ceně obsahuje dvě multifunkční spotovací pistole: automatickou (bez spínače, 3 m, 50 mm² kabel s konektorem) a manuální (se spínačem, 2 m, 70 mm² kabel s konektorem).

Nejsilnější řadou a špičkou mezi spotovačkami je GYSPOT EXPERT, kde dosáhneme maximálního svařovacího proudu až 5100A. Režim nezávislé nastavení proudu a doby svařování umožňuje přesné ovládání nárazu svařování na pozinkované a velice tenké plechy. Je možné využít i synergický režim, díky kterému jednoduše zvolíte použitý nástroj a úroveň výkonu odpovídající tloušťce zpracovávaného plechu. Obě řady Gyspot PRO i EXPERT mají délku napájecího kabelu 8 metrů.

Pro speciální využití oprav a vyrovnávání promáčknutí hliníkových karosérií naleznete v našem sortimentu GYSPOT ALU PRO FV.

Gys nabízí také velkou řadu příslušenství, které při opravách můžete využít. Základem jsou vytahovací páky a polohovací můstky, které po navaření vytahovacích ok, nýtů, hřebů vlnitých drátů či jiných nástavců pomáhají vytáhnout karoserii do původního stavu. Na práci s těmito nástroji se můžete podívat na videu. 

 

Většina spotovaček je dodávána s boxem spotřebního materiálu, jehož součástí jsou měděné vytahovací hvězdy, centrovací kroužky, nástavce, vytahovací háky a další. V případě potřeby si další boxy můžete doobjednat ZDE.

 

Na závěr několik důvodů, proč si do vaší dílny či servisu pořídit právě takovou bodovací svářečku:

  • velmi zajímavá cena
  • díky rychlosti práce i rychlá návratnost investice
  • snadná obsluha
  • oprava zdánlivě neopravitelného poškození karoserie
  • široká nabídka příslušenství
  • kvalita francouzského výrobce GYS

 

Již dlouhou dobu jsou spotovačky GYSPOT oficiálním a autorizovaným partnerem karosářských dílen a autoservisů Citroen, Peugeot, Jeep, Mercedes, Nissan, Renault, Toyota.

ZPĚT NA VÝPIS ČLÁNKŮ