Domů / Novinky / Jak vybrat svařovací kuklu
Kategorie
Výrobci
KONTAKT

AUTORIZOVANÝ SERVIS

Jak vybrat svařovací kuklu

Svářecí technika - Jak vybrat svařovací kuklu - svářečky, nabíječky autobaterií, spotovačky    Jak správně vybrat svařovací kuklu? Vyznejte se v široké škále parametrů a vyberte si kvalitní svářečskou kuklu pro MMA, MIG/MAG, TIG svařování, broušení i plazmu.

Kvalitní svářečská kukla je základem bezpečnosti a efektivity práce každého svářeče. Jejímu výběru bychom rozhodně měli věnovat pozornost. Prakticky máme dvě možnosti jakou svářečskou kuklu zvolit.

První z nich je levnější jednostupňová odklápěcí kukla, která má tmavé sklo s permanentním zatmavením (DIN např 9, 10, 11). Tmavost tedy není možné regulovat a během práce je potřeba kuklu odklápět. V našem sortimentu naleznete kuklu GYS FLIP FLAP s horním zatmaveným sklem pro svařování a spodním čirým sklem pro broušení či řezání.

Druhým typem jsou modernější samostmívací kukly, které nedisponují klasickým zatmaveným sklem, ale elektronickou kazetou s LCD displejem. Pokud nesvařujete, je průzor kukly čirý. V momentě, kdy dojde k zapálení elektrického oblouku, průzor se velmi rychle zatmaví. Zatmavení u nejlepších kukel dosahuje až 0,00005 sekundy díky tekutým krystalům LCD displeje. Nicméně dnes i u běžných kukel nalezneme velmi rychlé časy zatmění. V každém případě je ale nutné brát zřetel na optickou kvalitu displeje.

U samostmívací kukly si můžete zvolit zatmavení (DIN) v závislosti na metodě svařování a svařovacím proudu. Nejmodernější kukly se pohybují v rozsahu DIN 5-13.

A teď už ke konkrétním kuklám. Doporučit můžeme například základní kuklu od KOWAXU KWX6 s DIN 8-13, tedy pro všechny druhy svařování, s 2 optickými senzory a rychlostí zatmavení 0,0006 sekund. V této cenové kategorii patří rozhodně k nejlepším kuklám.

samostmivaci-kukla-kowax-kwx6

KOWAX KWX6

Za zmínku jistě stojí i nová technologie TRUE COLOR, která umožňuje realistické vidění barev. Francouzská společnost GYS nabízí hned 3 kukly s touto funkcí. Nejdostupnější z nich je GYS ALIEN TRUE COLOR se 4 optickými senzory, extrémně velkým průzorem XXL (100 x 90mm) a váhou pouze 545 gramů.

Pokud pro vás hraje důležitou roli design a jste milovníci amerického designu, můžete se podívat na krásné kousky od ALFA IN AMERIKA.

 

svarovaci-kukla-lcd-alien-true-color-xxl

GYS ALIEN TRUE COLOR 

 

Na závěr rekapitulace podle čeho kuklu vybírat:

Rozsah zatmění kukly: čím je rozsah větší, tím širší jsou i možnosti sváření.

Čas zatmění: díky moderním technologiím LCD displeje se pohybuje v desetitisícinách sekundy.

Velikost průzoru: čím větší průzor, tím větší přehled při práci. Za XXL průzory samozřejmě musíte připlatit.

Váha kukly: lehčí kukly pro větší komfort při svařování. Kvalitnější modely mají váhu okolo půl kilogramu.

Výrobce: vsaďte na kukly od renomovaných značek GYSAlfa In či Lincoln Electronic. Tyto svařovací kukly jsme vám schopni také servisovat a ručíme za jejich kvalitu.

 

svarovaci-samostmivaci-kukla-alfa-in-s777a-amerika-stribrna

ALFA IN S7S AMERIKA