Domů / Novinky / Indukční ohřívací zařízení POWERDUCTION
Kategorie
Výrobci
AUTORIZOVANÝ SERVIS

Indukční ohřívací zařízení POWERDUCTION

Indukční ohřívací zařízení POWERDUCTION - METAWELD    Novinka na trhu. Indukční ohřívací přístroje Powerduction od francouzské společnosti GYS jsou hitem roku 2018. Snadné uvolňování zarezlých šroubů, opravy karoserií, demontáže autodílů a další práce nyní s minimálním úsilím a vysokou bezpečností.

Nová řada indukčních ohřívacích přístrojů

V tomto roce uvedla francouzská firma GYS na trh řadu výkonných indukčních ohřívacích přístrojů Powerduction. Uznávaný odborník v oblasti svařovací techniky a oprav karoserií vystartoval se 3 indukčními ohřívacími zařízeními - Powerduction 37LG, Powerduction 39 LG a Powerduction 50 LG.

Indukční ohřev se stává stále oblíbenějším procesem v dílně díky svým výkonnostním a bezpečnostním výhodám, neboť umožňuje využití vysokého tepla bez plamene.

Co je to vlastně indukce? Všestranný proces ohřevu, který poskytuje okamžité a výkonné teplo k uvolňování či odnímání kovů (železo, ocel i hliník). Jedná se ohřev vodivého materiálu vířivými proudy, které se v něm indukují elektromagnetickým polem. To znamená, že k ohřevu kovu dochází zevnitř ven, takže okolní části ohřívány nejsou, a proces je tak velmi bezpečný. Je možné pracovat blízko kabelů, trubek a částí citlivých na teplo bez rizika. Dalšími výhodami jsou čistý provoz a úspory energie, protože se materiál ohřívá přímo.

 

 

Řada GYS POWERDUCTION zahrnuje stroje pro každou aplikaci. Od ohřevů pro odstraňování šroubů a dalších drobných aplikací až po třífázové vysokovýkonné jednotky s kapalinovou nádrží pro náročné průmyslové aplikace.

Kde POWERDUCTION využijete?

Z mechanických a údržbových prací je Powerduction možné využít k uvolňování řídících tyčí při seřizování geometrie kol, demontáži žhavících svíček, ramínek stěračů aj., uvolnění uzavřených šroubů, odstraňování malých prohlubní na vnějším povrchu karoserie bez poškození laku, uvolnění hřídelových pohonů nebo například k uvolnění jednotlivých částí výfukového potrubí u nákladních a osobních automobilů. Indukční ohřev lze také využít při práci s karoserií, konkrétně při demontáži slepovaných dílů karoserie z oceli nebo z hliníku nebo rovnání ohnutých rámů karoserie.

 

Pokud si nevíte s výběrem konkrétního indukčního ohřívacího zařízení, rádi vám poradíme na telefonním čísle 777 668 825 nebo na emailu obchod@metaweld.cz. Kompletní nabídku indukčních ohřevů a příslušenství k nim, naleznete ZDE.

 

 

Zdroje:
http://www.gys.fr/IMG/pdf/ABP_Club_Daily_Newsletter.pdf
https://cs.wikipedia.org/wiki/Induk%C4%8Dn%C3%AD_oh%C5%99ev