Domů / Novinky / Funkce svářeček
Kategorie
Výrobci
AUTORIZOVANÝ SERVIS

Funkce svářeček

Funkce svářeček - Metaweld - METAWELD    Jak se vyznat všech možných funkcích svářeček? Hot Start, Arc Force. Anti Sticking, TIG Lift, PFC, Pulse a další - udělejte si v tom jasno.

 HOT START -  Tato funkce zajišťuje dočasné zvýšení proudu na začátku svaru. Pomáhá zapálit oblouk rychle a spolehlivě, elektroda se nepřilepí a zamezí se tak potencionání metalurgické vadě. Po úspěšném zapálení se proud sníží na svářečem nastavenou či naprogramovanou hodnotu.

 

  ARC FORCE - Funkce působí preventivně proti přilepení elektrody během svařování. U svářečky se dočasně zvýší výstupní proud během svařování, pokud je oblouk příliš krátký. Díky stabilnímu chování oblouku se zlepšuje poloha svařování a práce je mnohem jednodušší. Oblouk je možné regulovat na ovládacím panelu.

 

 ANTI STICKING - Dojde-li k přilepení elektrody, tato funkce zajistí skokové snížení svářecího proudu na minimum, elektroda se nerozžhaví, ale naopak zchladne a lze ji snadno odtrhnout.

 

 Svařování celulozovou elektrodou. Tyto elektrody (C) se používají z důvodu jejich dobrých vlastností ke svařování shora dolů (pol. PG), ke svařování oblých svarů na trubkách větších průměrů. Hlavní oblast použití je pokládka potrubí.

 

 Svářečka umí svařovat elektrodami na hliník.

 

 Svařování v pulsu (MMA puls) je moderní technologie svařování obalenou elektrodou, která omezuje nárůst tepelného příkonu svařovaných dílů a dovoluje kontrolovaně provádět plynulé přechody ze svarového kovu do základního materiálu, tzv. bezvrubé přechody. Nesporné výhody má používání pulsu při svařování v nucených polohách, u jednostranně přístupných svarů (např. svary trubek), u tenkých plechů a při svařování materiálů citlivých na přehřátí (např. hliník, měd).

 

 TIG LIFT - Funkce TIG lift umožňuje snadné zapálení oblouku až po dotyku wolframové elektrody a rychlou stabilizaci oblouku přesně v místě dotyku svařování.

 

 ADJUST IDEAL POSITION - Tzv. UPRAVENÍ IDEÁLNÍ POLOHY - tento systém pomáhá polohování elektrody před zvýšením proudu na maximum. (vhodné pro 4T a 4T LOG hořáky).

 

 Svařování v pulsu (tig puls) je moderní technologie TIG svařování, která omezuje nárůst tepelného příkonu svařovaných dílů a dovoluje kontrolovaně provádět plynulé přechody ze svarového kovu do základního materiálu, tzv. bezvrubé přechody. Nesporné výhody má používání pulsu při svařování v nucených polohách, u jednostranně přístupných svarů (např. svary trubek), u tenkých plechů a při svařování materiálů citlivých na přehřátí (např. hliník, měd).

 

 POWER FACTOR CORRECTION -  Jedná se o schopnost svářečky vyrovnat se s nekorektním průběhem sinusovky vstupního napětí. Například z invertorových měničů, elektrocentrál apod. U svářeček můžete používat až 100m prodlužovačky bez ztráty napětí.

 

 VOLTAGE REDUCTION DEVICE - Tato funkce zvyšuje bezpečnost obsluhy díky redukci napětí na svářecí elektrodě na cca 15V ,v režimu přerušení sváření. Teprve při dotyku elektrody na materiál dojde k navýšeni napětí na cca 55 - 80V. Svářečka s touto funkcí se doporučuje do venkovních provozů, kde je riziko vlhké nebo mokré podlahy a takovéto napětí už může být nebezpečné.

 

  Funkce sekundární regulace proudu.

 

 Svařování trubičkovým drátem bez nutnosti použití ochranného plynu. Více o svařování trubičkovým drátem ZDE.

 

 Funkce P400 znamená ochranu proti přepětí sítě až do 400V. Svářečka může být napájena z elektrocentrály.